Sdělení seniorátního výboru z 26. března 2018

Sdělení seniorátního výboru z jednání konaného dne 26. března 2018 v Plzni – Západním sboru

Dobrý den, sestry a bratři, v tyto sváteční dny Vás zdravíme slovem Písma:

A on jim řekl: „Jak jste nechápaví! To je vám tak těžké uvěřit všemu, co mluvili proroci? Což neměl Mesiáš to vše vytrpět a tak vejít do své slávy?“

Luk 24, 25-26

Naše jednání v tomto měsíci mělo, mimo jiné, následující obsah:

Pokyn k volbě přišel ze SR pro: H. Hamariovou, P. Kučeru, P. Tomáška a J. Satkeho.
Opakované volby farářů proběhly v Chebu (P. Tomášek), Plzni – Korandově sboru (H. Hamariová) a Přešticích (J. Satke).
Pokud máte zájem, objednejte si na ústředí církve publikaci Církev v proměnách času.
Instalace bratra Pavlise v Merklíně se ze zdravotních důvodů odkládá.
Synodní rada a Diakonie vyzývá ke sbírce na uprchlický tábor pro 80.000 lidí v Zátarí (Jordánsko).
Seniorátní výbor přijal žádosti o podporu mikroprojektů od sborů:

Černošín
Rokycany
Teplá
Přeštice
Chrást
Kraslice
Plzeň – Západní sbor

Informaci o přidělení dotace žadatelé obdrží po jednání seniorátního výboru 16. 4. 2018.

Dále připomínáme termíny:

• Do konce března je třeba poslat výkazy hospodaření
  • Podpůrný fond prosíme poukázat do 13. 3. 2018 na účet SV
  • Do 17. 4. 2018 předkládat žádosti o dar z celocírkevní kvóty JJ bratru Kovářovi
  • Sbírku darů JJ je třeba vyhlásit o Velikonocích

Z pověření SV sestavil Josef Beneš