Sdělení seniorátního výboru z 16. dubna 2018

Sdělení seniorátního výboru z jednání konaného dne 16. dubna 2018 ve Kdyni

Dobrý den, sestry a bratři, naše jednání v tomto měsíci mělo, mimo jiné, následující obsah:

Sborové věci

• Sestra Helena Hamariová byla zvolena v Plzni – Korandově sboru
  • Bratr Jan Satke byl zvolen v Přešticích
  • Bratr Petr Tomášek byl zvolen v Chebu
  • Bratr Pavel Kučera – volební shromáždění bude v květnu
  • Staršovstvo plzeňského Západního sboru navrhuje pověřit funkcí výpomocného kazatele a ordinací bratra Kantora, který přestoupil z metodistické církve, s cílem služby v kazatelské stanici Nýřany. Staršovstvo se domnívá, že je vhodným kandidátem. Seniorátní výbor bude s bratrem Kantorem o této možnosti hovořit.
  • Seniorátní výbor schválil žádosti o dotaci ve výši 10.000,– Kč na mikroprojekty pro sbory
    • Černošín
    • Rokycany
    • Teplá
    • Přeštice
    • Chrást
    • Kralovice
    • Plzeň – Západní sbor
  • Bratr senior seznámil SV s obsahem setkání se SR v Herlíkovicích
  • Sestra Voženílková – vyzývá sbory, aby dodaly podklady pro dokument Církev v proměnách času
  • Sbory, které neuzavřely a neodeslaly online hospodářské výkazy a statistiku žádáme, aby tak učinily bez prodlení (pozor na odeslání kliknutím na pole „ukončit a odeslat“), v papírové podobě prosíme odevzdat tyto dokumenty na pastorální konferenci.
  • Sbor ČCE na Vinohradech nabídl pro některý ze sborů našeho seniorátu dar 15.000,– Kč. Seniorátní výbor doporučil obdarovat sbor v Přešticích.
  • Bratr farář Martin Fér je autorem projektu na webu „místa reformace“ a vyzývá ke spolupráci na naplnění dat. Adresa je www.mistareformace.cz – zhlédněte a zvažte.

Za náš seniorát je k projednání jediná žádost o dar z celocírkevní kvóty Jeronymovy jednoty (JJ), ve výši 375.000,– Kč pro sbor v Chodově na opravu střechu fary.

Sbory mají možnost podávat žádosti o dar ze seniorátní kvóty JJ do 8. 5. 2018.

Seniorátní setkání JJ proběhne v Teplé 16. 6. 2018 v 9.30, pozvánka je v příloze.

Z pověření SV sestavil Josef Beneš

Seniorátní zastupitelstvo Jeronýmovy jednoty Zpč. seniorátu ČCE

na seniorátní shromáždění Jeronýmovy jednoty,

které se bude konat

v sobotu, dne 16. června 2018 od 9:30 h, ve FS ČCE v Teplé

Do 30. května 2018 zašlete br. Lubomíru Kovářovi e-mailem kovarlub@seznam.cz, telefonicky, SMS 728 317 170 nebo poštou 360 10 Karlovy Vary, Chomutovská 18 tyto údaje:

Počet členů sboru Počet dárců Počet letáků
Sbírka darů JJ      Hlavní dar lásky

Do 6. června 2018 zašlete vybranou částku daru JJ na účet seniorátního výboru

800 563 389 / 0800, variabilní symbol 607xxxx

Sdělte také jméno delegáta na toto shromáždění.

Děkujeme a moc Vás prosíme o dodržení termínů, abychom mohli zpracovat zprávu pro seniorátní shromáždění JJ.

Těšíme se na shledání s Vámi, s bratrským pozdravem

Lubomír Kovář Jan Nozar
jednatel a pokladník předseda