Adventní pozdrav

Martin T. Zikmund
Datum:
18. 12. 23 15.48

Milí bratři a sestry v západočeském seniorátu,

chtěl jsem Vás jen informovat (a Vám poděkovat!), že z prostředků, které se u nás v seniorátu již dříve nashromáždily na pomoc Ukrajině, jsme rozhodnutím seniorátního výboru podpořili projekt Diakonie ČCE „Teplé jídlo pro Ukrajinu“, a to darem 12.000,– Kč, tj. 80 porcemi teplého jídla. Od Diakonie ČCE jsme již obdrželi za tento dar vřelé poděkování.

Zároveň bych Vás rád informoval, že synodní rada ve spolupráci s Evangelickou teologickou fakultou UK organizuje v sobotu 27. ledna 2024 konferenci na téma: „Autorita Písma a žehnání stejnopohlavním svazkům“ (https://e-cirkev.cz/konference/). To jen, abyste věděli, že ústředí naší církve se snaží využít dobu mezi uplynulým a příštím synodem ke kvalifikované rozpravě. A že kdokoli je na tuto konferenci (výměnu názorů) zván.

Přeji Vám pokoj radost shůry
a srdečně Vás všechny pozdravuji.

Ať Vám Pán žehná, a to jak v Adventu a o Vánocích, tak i v novém roce 2024!

Martin T. Zikmund
evangelický farář v Karlových Varech a Chodově