Sdělení seniorátního výboru západočeského seniorátu z jednání konaného dne 12. října 2022 v Plzni – Korandově sboru

Sborové a seniorátní záležitosti

• SV doporučil žádost o uznání ordinace br. Radomíra Škalouda, člena sboru v Přešticích. Br. Škaloud působil dříve jako kazatel v Evangelické církvi metodistické. Proběhl již rozhovor se synodním seniorem, nyní si synodní rada vyžádala stanovisko SV.

• SR potvrdila volbu br. far. L. Krále ve sboru ve Kdyni – na poloviční úvazek do 31. 8. 2024.

Presbyterní konference

se bude konat 8. 10. v Korandově sboru, začátek v 9.30.

• Úvodní pobožnost

• Dopolední téma bude dle celocírkevní myšlenky (viz stránka na serveru E-církev)

Období stvoření 2022 – „Naslouchejte hlasu stvoření“

Téma využijeme k reflexi doby (válka, volby, a co na to Kristus?)

• Oběd

Podzimní akce mládeže na téma „Iniciativa“

Přihlašování na seniorátní akci mládeže
Předmět: [ZSsbory] Přihlašování na seniorátní akci mládeže
Od: "cce.tepla" <cce.tepla@seznam.cz>

Svolání 4. zasedání 38. konventu Západočeského seniorátu

Seniorátní výbor Západočeského seniorátu Českobratrské církve evangelické

Anglické nábřeží 13, 301 00 Plzeň

Všem poslancům 4. zasedání XXXVIII. konventu Západočeského seniorátu ČCE

Milé sestry, milí bratři,

Sdělení seniorátního výboru západočeského seniorátu z jednání konaného dne 21. září 2022 v Podbořanech

Sborové a seniorátní záležitosti

• SR potvrdila volbu br. far. Radka Matušky ve sborech Horní Slavkov, Ostrov, Nejdek a Podbořany na jeden rok.

• SR potvrdila volbu br. far. Lukáše Krále ve sboru ve Kdyni na dva roky.

Sdělení seniorátního výboru západočeského seniorátu z jednání konaného dne 29. června 2022 v Ostrově nad Ohří

Sborové a seniorátní záležitosti

• Proběhla volba Radka Matušky na sborech v Novém Sedle, Podbořanech, Ostrově n. Ohří a Nejdku. Synodní rada potvrdila volbu na 1 rok.

• SR potvrdila volbu Martina Zikmunda na 75 % v K. Varech a 25 % v Chodově u K. Varů do r. 2026.

• SV souhlasil se žádostí sboru v Chebu o výši kazatelského úvazku 100 %. Místo kazatele bude výhledově obsazeno.

Sdělení představenstva Jeronýmovy jednoty z 26. května 2022

Představenstvo JJ Západočeského seniorátu ČCE

Všem sborům připomínáme, sdělujeme, že do 31. 5. 2022 probíhá opět sbírka darů pro Jeronýmovu jednotu a prosíme, věnujte jí velkou pozornost. Shromáždění zástupců sborů k projednání výsledků sbírky darů a rozdělení finančních prostředků proběhne 18. 6. od 9.30 v Korandově sboru v Plzni. Vyšlete, prosím, na toto jednání své zvolené zástupce!

Sdělení seniorátního výboru západočeského seniorátu z jednání konaného dne 20. dubna 2022 v Mariánských Lázních

Sborové a seniorátní záležitosti

• SR potvrdila volbu Pavla Knorka ve sboru v Sokolově do r. 2028 na 100% úvazek.

Setkání mládeže s volbou SOM

Srdečně zveme naše mládežníky na setkání mládeže s volbou SOM (seniorátního odboru mládeže), které se koná v sobotu 4. června 2022 ve farním sboru Českobratrské církve evangelické v Mariánských Lázních v Lidické ulici č. 189/16.

Sdělení seniorátního výboru západočeského seniorátu z jednání konaného dne 21. února 2022 v Chodově u Karlových Varů

Sborové a seniorátní záležitosti

• Na synodní radu byla odeslána žádost o vydání pokynu k volbě br. far. P. Knorka v Sokolově (2022–2028) a br. far. M. Zikmunda (2022–2026) v Karlových Varech a Chodově. Volebního shromáždění v K. Varech a Chodově se za SV zúčastní br. David Braha.