Seniorátní dopis – Vánoce 2023

Milé sestry, milí bratři v našem seniorátu,

srdečně Vás zdravím z Karlových Var.

Rád bych Vás jako senior pozdravil v tomto předvánočním období a ocenil Vaše nasazení pro věc Kristovu, a to jak mužů, tak žen, jak farářů, tak farářek, členů staršovstva i presbyterek, i všech dalších, kteří přicházíte do našich sborů a sloužíte podle svých možností – tváří v tvář Adventu našeho Pána.

Právě toto zacílení našeho pozemského života – setkání s Tím, který je alfou i omegou, dává našemu církevnímu životu obsah i dynamiku. Jsme na cestě, jdeme vstříc Tomu, který přichází. Vše, co konáme v našich sborech, je s tímto provázáno.

Děkuji Vám všem, kteří se zasazujete o jednotu sborů i jednotu našeho seniorátu. O to, abychom se zbytečně netříštili, ale naopak se podporovali, vyvažovali a doplňovali. Aby nám záleželo na našem společném vyzařování a nenechali se vmanévrovat do žádné podoby sborového „egoismu“. Církev v tomto čase je podle klasického výměru nazývána ecclesia militans (církev bojující). Má to co dělat s duchovním bojem (Efezským 6,12nn, Zjevení 12 etc.), který je nám dáno vést a který souvisí s tím, že patříme Beránkovi, Pánu pánů a Králi králů. Síť našich sborů nám může pomoci, abychom na naše starosti nezůstávali sami. Využívejme tedy naše seniorátní společenství i z tohoto důvodu – abychom se vzájemně povzbuzovali při společné cestě.

„Všecko, čeho je třeba k zbožnému životu, darovala nám jeho božská moc, když jsme poznali toho, který nás povolal vlastní slávou a mocnými činy. Tím nám daroval vzácná a převeliká zaslíbení, abyste se tak stali účastnými božské přirozenosti a unikli zhoubě, do níž svět žene jeho zvrácená touha“.

2. list Petrův 1,3-4

Seniorátní dopis – Vánoce 23 Máme před sebou Vánoce, které vrhají Světlo na celou existenci našich životů a našeho světa. Připravujte se na ně a oslavte je jako svátky RADOSTI A POKOJE, což jsou právě ty dary, které dostáváme shůry jako náplasti na naše všelijaká zranění, kterým se v tomto čase sotva vyhneme.

„Věřím v křesťanství, jako věřím, že vyšlo slunce, nikoli jen proto, že ho vidím, ale proto, že díky němu vidím všechno ostatní.“

C. S. Lewis (zemřel 22. 11. 1963).

Pán Bůh Vás i Vaše blízké opatruj!

Martin T. Zikmund

senior