Pravidla Západočeského seniorátu ČCE pro rozdělování prostředků na tzv. Mikroprojekty platná od 1. ledna 2023

SV přijal následující pravidla rozdělování, vychází přitom ze Směrnice GRANTOVÝ SYSTÉM ČCE, kde je v čl. 7, odst. 2 uvedeno

O přidělení finančních prostředků na mikroprojekty rozhoduje příslušný seniorátní výbor podle svého uvážení a vlastních pravidel, která přiměřeně respektují rámcové zásady pravidel grantového systému na celocírkevní úrovni.

Za mikroprojekt sboru pro účel rozhodování o příspěvku považuje seniorátní výbor veřejné sborové akce a shromáždění pořádané v průběhu roku a související s oblastmi podpory dle výše uvedené směrnice a dále činnost, která rozšíří působení sboru v určité oblasti jeho života (liturgie, katecheze, misie, kulturní akce ve sborech, diakonie). Projekt může zahrnovat nákup vybavení a věcných pomůcek pro účastníky projektu, kopírování a tisk pracovních materiálů, odměny lektorům či vystupujícím apod. Oblasti podpory jsou

1. Budování sborů a misie (Základní cíl: ČCE podporuje rozvoj společenství a služby sborů)

2. Výchova a vzdělávání (Základní cíl: ČCE vede lidi k víře v Ježíše Krista)

3. Diakonická práce (Základní cíl: ČCE pomáhá potřebným)

Pokud nějakou takovou akci sbor koná, může si požádat SV o příspěvek ve výši

minimálně 5.000,- a maximálně 10.000,- Kč

O přidělení prostředků rozhodne seniorátní výbor na základě žádosti zaslané před vlastní akcí a obsahující popis a náklady akce s uvedením rozpočtu akce.

Za uznatelné se považují výdaje přímo věcně související s projektem v přiměřených cenách, uhrazené nejpozději do konce období realizace projektu, doložitelné účetními doklady a zanesené v účetnictví žadatele. Uznatelnými výdaji nejsou mzdové náklady zaměstnanců církve a výdaje na administraci projektu. Příspěvek může být poskytnut i na úhradu cestného nebo odměn kazatelům, přednášejícím, účinkujícím na dané akci, nebo úhrady nákladů na pohoštění.

Oprávnění žadatelé jsou farní sbory Západočeského seniorátu ČCE.

Období realizace je 1. 1. 2023–31. 12. 2023.

Finanční prostředky budou přidělovány do jejich vyčerpání.

Termín pro podání žádosti je 31. 3. 2023 do 15.00.

Termín vyrozumění o poskytnutí nebo neposkytnutí dotace je 29. 4. 2023.

Žádosti zašlete mailem na adresu

Daniela Freitingera, náměstka seniora zpč. seniorátu

freitinger@centrum.cz

a v kopii na pokladníka Josefa Beneše