Sdělení seniorátního výboru z 18. září 2017

Sdělení seniorátního výboru z jednání dne 18. září 2017 v Mariánských Lázních

Sborové záležitosti

• Synodní rada potvrdila volbu bratra faráře Karla Šimra v Chrástu na tři roky.
  • Bratr farář Radek Matuška rezignoval a odešel ze sboru v Chodově k poslednímu červnu. Následně byl zvolen v sousboří na půl úvazku v Horním Slavkově a dvakrát čtvrt v Ostrově a Podbořanech. SR potvrdila volbu od 1. 7. do 30. 6. na tři roky.
  • Proběhla volba bratra faráře Zikmunda v K. Varech, SR potvrdila od 1. 7. 2017 do 30. 6. 2022, instalace proběhla v neděli 24. 9. ve 14.00 hodin.
  • Instalace SV proběhne v Přešticích 15. 10. 2017 – provede ji synodní kurátor, bratr Zikmund.
  • Bratr farář Lukáš Král rezignoval v Merklíně 1. 7. 2017. SR udělila pokyn k volbě ve Kdyni a volba bude potvrzena od 1. 9. 2017 na tři roky a plný úvazek.
  • Byla ukončena činnost správní komise v Chodově s díky Davidovi Brahovi za její vedení.
  • V Přešticích ukončila činnost pastorační pracovnice Barbora Tomanová.
  • Seniorátní výbor souhlasil s žádostí bratra Cuchala (sbor v Merklíně) o prodloužení vyslání pro práci ve věznici na Borech. SV souhlasí.
  • Konvent proběhne 11. 11. 2017 v Domažlicích.
  • Presbyterní konference proběhne 28. 10. v 9.30 v Plzni, v Korandově sboru. Hostem konference bude senior pražského seniorátu Roman Mazur, tématem bude „Misijně otevřený sbor a jeho kruhy“ o misijní (ne)otevřenosti jednotlivých křesťanů i našich sborů. Program je určen i pro absolventy vzdělávání laických kazatelů, jejichž setkání bude odpoledne pokračovat nezávisle na průběhu presbyterní konference.
  • Na příští rok pro mikroprojekty je seniorátu určeno 83.147,- Kč. Pokyny k podání projektů SV vydá do konce roku.
  • Příští jednání SV bude 16. 10. v Chebu od 15.00.

• Celocírkevní repartice činí 201.300,- Kč, to je o 5600,- Kč více, nežli v minulém roce. Bude nutné některým sborům jejich předpis platby mírně zvýšit.
  • Seniorátní repartice zůstávají ve výši 91.500,- Kč.
  • PF pro tento rok je ve výši 108.300,- Kč.
  • Informace z celocírkevního shromáždění Jeronýmovy jednoty v Děčíně – sbor v Přešticích získal dar 700.000,- Kč na realizaci projektu stacionáře.
  • Bratr Kovář sestavil rozpočet pro rok 2018, SV jej vzal na vědomí.
  • Návratku předsednictvu konventu prosíme odeslat obratem.
  • Do konce listopadu je třeba odeslat personální fond a splátku repartic.

Z pověření seniorátního výboru sestavil Josef Beneš.